Savarin

technické předpoklady

jaký počítač, tiskárnu, ...

Minimální doporučená konfigurace počítače se odvíjí podle použitého operačního systému. Doporučujeme použít procesor s frekvencí 1GHz popř. rychlejší, paměť alespoň 256 MB pro WIN98, 512MB pro WIN2000/XP, 1GB pro WINDOWS VISTA. Na pevném disku je nutné mít minimálně 1GB MB volného místa.

Doporučujeme k počítačům použít záložní zdroj napětí - tzv. UPS. Ten dovoluje ještě asi 10-20 minut po výpadku proudu pracovat na PC a bezpečně ukončit programy. Tím se zabrání poškození nebo případným ztrátám dat a u pokladen umožní dotisknout nebo uzavřít otevřené účty hostů.

Tiskárny:

PC recepce, kancelář, sklady:

Libovolnou tiskárnu formátu A4. Model zvolte dle předpokládaného množství tisků s ohledem na různé náklady na spotřební materiál. Obecně je "laser" tisk levnější, inkoustový dražší.

Pokladní systém:

Páskové (šířka tisku 40 znaků na řádek):

  • Jehličkové tiskárny - levné, levný provoz, ale hlučné a pomalé s horší kvalitou tisku
  • Termální tiskárny - dražší, nákladnější provoz, ale tiché, několikanásobně rychlejší než jehličkové, vysoká kvalita tisku, rychlý tisk loga u vybraných tiskáren

Pro srovnání nahlédněte na ukázky účtenek

Síť:
Pro propojení více počítačů do sítě doporučujeme použít síť se samostatným serverem Linux, Windows. Propojení menšího počtu počítačů (např. sklad - kasa, sklad - kasa - recepce) postačí síťové prostředí operačního systému Windows.

 

 

© Cominn, s.r.o. 1990 - 2020 | www.cominn.cz | www.savarin.cz